Zaznacz stronę

BLOG ZABOOKUJ

artykuły, poradniki, recenzje produktów.

Naturalna ściółka dla koni – pellet do boksu

Cze 12, 2019

Zmiana ściółki ze słomy na pelet do boksu dla konia jest odważną i bardzo słuszną decyzją. Zmiana długoletnich przyzwyczajeń jest niełatwa lecz bez niej nie będziemy podnosić jakości zarządzania stajnią. Poprawiamy zdrowie konia, w szczególności układ oddechowy czyli polepszymy warunki koniom z astmą oraz w szybkim tempie wyleczymy gnijące strzałki. kup tutaj

Same plusy bo ekonomicznie co może się wydawać wątpliwe  dla wielu maruderów. A jednak jest taniej! Gdzie oszczędzamy? Sumując wszystkie składowe oraz bazując na rocznym zużyciu peletu do boksu przy obsłudze 10 koni producenci i właściciele stajni potwierdzają oszczędność nawet do 6 tysięcy złotych na rok. Dużo mniejsze koszty magazynowania bo łatwiej składować 15 kilogramowe worki peletu niż bele siana. Przy składowaniu worków pelletu pod dachem nie ma możliwości aby ściółka uległa zniszczeniu czy przeterminowaniu. Kolejna i jedna z najważniejszych to oszczędność  czasu pracy stajennego. 1 boks sprząta się  o ok 60% szybciej i lżej. Płeć piękna, najczęściej spotykana w stajniach, na pewno ucieszy się z tej zmiany. Cenny czas można poświęcić np na lonżowanie większej ilości koni lub na inne prace stajenne. Uczciwe sprzątanie praktycznie w 99% niweluje zapach amoniaku dzięki czemu nie wchłania się w odzież oraz nie przyciąga uporczywych owadów. Ze względu na formę pelletu i brak wilgoci ilość włochatych stworzeń np myszy ulega zmniejszeniu, a przy obecności kociaków małych stworzeń nie ma w ogóle w stajni. Ściółka do boksów koni może również być wykorzystana jako najtańsza ściókła dla kotów i innych zwierząt domowych.

Zamiast słomy, która kumuluje wilgoć i amoniak polecamy naturalną ściółkę, którą wytwarza się właśnie ze słomy. Właściciele stajni w Polsce powoli doceniają ten produkt. Najważniejsze, że ekonomia jest prosta. Lepszy od słomy bo: tańszy w długim okresie użytkowania, chłonie amoniak szkodliwy dla układu oddechowego konia, niweluje problemy z gnijącymi strzałkami, skraca czas pracy stajennego, zapach amoniaku nie wchłania się w nasze ubrania, jest najtańszym żwirkiem dla kotów, nie tworzy sprzyjającego środowiska dla myszy, produkowany w 15 kg workach, przechowywany pod zadaszeniem nie ma daty ważności.

© Copyright 2021 Zabookuj.pl

Internetowy Sklep Jeździecki Online / Projekt i realizacja | www.vimestudio.pl

Internetowy Sklep Jeździecki Online / Projekt i realizacja | www.vimestudio.pl